loader-img
loader-img-2

آنچه باید درباره‌ی مرگ بخوانید

کتاب‌هایی که درباره‌ی تجربیات نزدیک به مرگ باید خواند
آنچه باید درباره‌ی مرگ بخوانید

مرگ ، واقعیت ناشناخته زندگی

تابه حال برای همه ما موقعیتی پیش آمده که برای چند ثانیه یا حتی چند دقیقه به مرگ فکر کرده باشیم و ممکن است گاهی هراس از مرگ و تصور لحظات بعد از مرگ تا چند روز ذهن و فکر ما را به خود مشغول کرده باشد. آدم همیشه از چیزهای ناشناخته و غریب که تجربه نکرده است هراس دارد. موضوع مرگ زمانی برای ذهن پیچیده تر می‌شود که رخ دادن مرگ برای هر موجود زنده امری قطعی و حتمی ست و در عین حال بسیار ناشناخته و دور از زندگی مادی انسان به نظر می رسد. جالب این است که بدانیم انسان‌هایی که در تصادف، بیماری و سوانح گوناگون علائم حیاتی خود را برای مدتی از دست داده‌اند ، روایت متفاوتی از تجربیات و دیده‌های خود دارند که مجموعه‌ای از اطلاعات با نام تجربیات نزدیک به مرگ را در اختیار انسان جستجوگر  می‌گذارد . مطالعه تجربیات نزدیک به مرگ برای روانشناسان ، پژوهشگران و علاقه‌مندان به علوم فرا‌ماده جذاب است و اهمیت دارد. در ادامه سایت ابر‌بوک مجموعه‌ای از کتاب‌ها با موضوع تجربیات نزدیک به مرگ را به شما معرفی می‌کند ، بیشتر این عناوین خاطره محور و داستانی بوده و مناسب برای عموم کتابخوان‌ها به شمار می‌روند .
 

قدم به قدم ، همراه با کتاب

فروشگاه اینترنتی کتاب ابر متناسب با استقبال مخاطبان از کتاب‌های مربوط به تجربه‌های نزدیک به مرگ، سعی کرده تا عناوین مختلف را به ترتیب دسته‌بندی کند، تا با نگاه به نیاز یک کتابخوان عادی که به دنبال 34 صفحه مطالعه روزانه از یک کتاب لذت بخش ومفید در یک بعدازظهر دل انگیز است مسیرمان را آغاز کنیم و در انتها چند کتاب تخصصی‌تر برای افرادی که به طور خاص علاقه‌مند به پژوهش و عمیق شدن در ماجرا هستند . برای انتخاب اول به سراغ سه کتاب روان و جذاب ، البته کم حجم از نشر شهید ابراهیم هادی می رویم و سپس با گذر از رمان آن سوی مرگ به کتاب های تخصصی تر اشاره ای خواهیم داشت ، همراه‌مان باشید.
(اگر برای شما هم سوال شد که چرا روزی 34 صفحه کتاب بخوانیم ، می توانید به سراغ این لینک بروید.)

کتاب سه دقیقه در قیامت !

کتاب سه دقیقه در قیامت روایتی ساده و روان از خاطرات و تجربه نزدیک به مرگ یک جانباز مدافع حرم است، یک اتفاق مستند که راوی داستان زیر عمل جراحی برای لحظاتی از دنیای خاکی می‌رود و تجربه‌ای نزدیک به مرگ دارد. او در این زمان کوتاه چیزهایی می‌بیند که درک آن‌ها برای مردم عادی سخت است. سه دقیقه در قیامت ، نخستین بار در عید غدیر سال 98 توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر و در طی یک سال، با تیراژ بیش از یک میلیون نسخه و دانلود بیش از این تعداد، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ کشور لقب گرفت. کتاب سه دقیقه در قیامت که بسیار مورد استقبال خوانندگان قرار گرفته و نقدها و تفسیرهایی گوناگونی را به خود جلب کرده ، حقایقی درباره مرگ، برزخ، حال انسان در برزخ و حیات پس از مرگ خواهید خواند. حجم کتاب نسبتا کم و روانی متن باعث شده تا به عنوان اولین گام و نخستین تلنگر برای مطالعه در حال وهوای شناخت مرگ ، گزینه‌ی مطلوبی باشد.

 عکس کتاب سه دقیقه در قیامت


امکان تهیه و بررسی کتاب سه دقیقه در قیامت در فروشگاه کتاب ابر فراهم شده است (روی عنوان کتاب کلیک کن(: )

شنود ، شنودی در دنیای ناشناخته پس از مرگ

کتاب سه دقیقه در قیامت زندگی خیلی ها را متحول کرد و نگاه‌شان را به زندگی تغییر داد. شاید به همین علت بود که «سه دقیقه در قیامت» یکی از پرفروش ترین کتاب هر کتابفروشی شد. این بار اما نشر شهید ابراهیم هادی با همان موضوع قبلی ، کتاب جدیدی را روانه کتابفروشی ها کرده است؛ کتاب شنود روایت مردی که به گفته خودش 10 روز مشغول به گشت و گذار در عالم پس از مرگ بوده و بسیاری از حقایق زندگی را مشاهده کرده است. خودش می‌گوید که «بخشی از حقایق عالم را تجربه کرده و دیده است. دنیایی که در آن اجنه، آدم های بد، فرشتگان و.... همگی در کنار هم زندگی می‌کردند و رفتارهای کوچک ما هم در این دنیا و در آخرت تاثیرگذار بوده اند.» تمام ماجرای شنود زمانی رخ داده است که جسم او ده روز را در بیمارستان و در بدترین فشارها گذراند و به تایید پزشکان در کما بود. کتاب شنود با داستانی جذاب، نفس گیر و البته مستند برای دوست داران کتاب آماده شده تا بیش تر در باب تجربه های نزدیک به مرگ بخوانند.
برای تهیه کتاب شنود از فروشگاه اینترنتی ابربوک روی لینک کلیک کنید.

کتاب شنود

بازگشت ، پیام هایی از تجربه های نزدیک به مرگ

بشر همیشه علاقه داشته که بداند بعد از مرگ چه اتفاقاتی را تجربه خواهد کرد. در کتاب بازگشت تعداد زیادی از افرادی که حالات نزدیک به مرگ را تجربه کرده‌اند داستان خود را بیان کرده‌اند. تنوع روایت های مستند  کتاب بازگشت را خواندنی تر کرده است.طبق دیدگاه خوانندگان کتاب از جالبترین نکات و پیام های کتاب بازگشت این است که اگر شخص به جسم و دنیا تعلق خاطر نداشته باشد، بعد از جدایی روح از جسم به دنبال دنیای جدید خود می‌رود و هیچ نگاهی به جسم خود و حتی مراسم تشییع و تدفین نمی‌اندازد و متوجه اینهانمی‌شود، ولی اگر به جسم و دنیای مادی اش وابستگی داشته باشد تمام مدت در کنار آن می‌ماند و تمام سختی و غصه در خاک رفتن را حس می‌کند. یعنی اگر علاقه به دنیا برای کسی قطع شود مرگ برای او شیرین و آسان می‌شود. نکته دیگر از روایت شاهدان دنیای مرگ این بود که اعمالی که در دنیا از آنها توبه کرده‌بودند ، در زمانی که تمام زندگی‌شان را مرور می‌کردند، به آنها نشان داده ‌نمی شد و از کارنامه اعمالشان پاک شده بود.کتاب بازگشت مملو از این دست نکات و حرفهای خواندنی ست. امکان خرید اینترنتی کتاب بازگشت از طریق لینک فروشگاه اینترنتی کتاب ابر فراهم شده است.

کتاب بازگشت

نگاهی داستانی به تجربیات پس از مرگ

جدید ترین و آخرین کتابی که نشر شهید ابراهیم هادی درباره تجربه نزدیک به مرگ با لحنی داستانی منتشر کرده کتاب با بابا ، بر اساس خاطراتی از سردار شهید حاج محمد طاهری و فرزندش مصطفی می باشد. روایت فرزند شهیدی که دانشجوی سال آخر پزشکی بود، در جریان یک سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد. هجده روز در کما بود و همه می‌گفتند اعضای بدنش را اهدا کنید. اما یک‌باره این جوان به هوش آمد و او تجربه نزدیک به مرگ عجیبی داشته ست . شما می توانید این کتاب تازه چاپ و خوش خوان را نیز  از طریق لینک به لیست کتاب های خود اضافه کنید.

کتاب با بابا        

قدم نهادن در سرزمین آن سوی مرگ

جمال صادقی، نویسنده کتاب آن سوی مرگ برای نوشتنِ این کتاب به‌دنبال افرادی رفته است که برای مدت کوتاهی دچار مرگ جسمانی شده‌اند و به عالم روح قدم گذاشته‌اند؛ روایت سه‌ نفر از این افراد در رمان آن سوی مرگ قرار گرفته است.اغلب کسانی که درگیر تجربه‌ی زندگی پس از مرگ شده‌اند، از قرارگیری در تونلی تاریکی با نوری روشن در انتهای آن، مشاهده تمام صحنه‌های عمر در کسری از ثانیه و مشاهده‌ی جسم بی‌جانِ خود از زاویه‌ی بالا صحبت کرده‌اند؛ با‌این‌حال روایت پیروان ادیان مختلف از این تجربه تاحدودی تفاوت‌هایی بایکدیگر دارند که به‌نظر می‌رسد به باور‌هایشان از جهان پس از مرگ در طول زندگی‌شان مربوط می‌شود. به‌طور کلی کتاب آن سوی مرگ به‌طرز ناخواسته آن‌دسته از افرادی را مخاطب قرار می‌دهند که باور دارند زندگی پس از مرگ دروغ است زیرا با روایت داستان‌های مانند بالا، درصدد اثبات حیات پس از مرگ برمی‌آید. کتاب آنسوی مرگ تاکنون با استقبال گسترده‌‌ای از سوی مخاطبین مواجه شده است و همین امر باعث شده تا بارها شاهد تجدید چاپِ آن توسط نشر معارف باشیم. 
برای مطالعه دقیق تر نقد کتاب توانید به مجله ادبی بوکارومگ مراجعه کنید ، همچنین امکان خرید اینترنتی کتاب آن سوی مرگ از لینک فروشگاه اینترنتی کتاب ابر وجود دارد. 

کتاب آن سوی مرگ

مطالعه ی تخصصی تر با رویکرد پژوهشی ، کتاب مرگ آشنایی

نویسنده در کتاب مرگ آشنایی ابتدا به موضوع چیستی تجربه نزدیک به مرگ پرداخته است. در فصل نخست، نشانه‌ها و پیامدهای غالب این تجربه بر اساس پژوهش‌های صورت‌گرفته در نقاط مختلف دنیا معرفی شده است. در فصل دوم، تبیین‌های مختلف تجربه نزدیک به مرگ نقد شده است. نویسندهْ دیدگاه مخالفان فراطبیعی بودن این تجربه را مطرح کرده و کوشیده است که به نقدهای آنان بر اساس نظریات پژوهشگران مختلف پاسخ دهد. دیدگاه‌هایی مانند تاثیر عوامل روان‌شناختی، شیمیایی-عصبی، فرهنگی، دارویی و... بر پیدایش تجربه نزدیک به مرگ بیان شده و پاسخ‌های مستدلی در رد این ادعاها ارائه شده است. در فصل سوم رویکرد ادیان مختلف به مساله تجربه نزدیک به مرگ و امکان استفاده از این تجربه به عنوان برهانی برای وجود حیات پس از مرگ یا حداقل بقای آگاهی پس از مرگ شرح داده شده است. دلایلی نیز برای کثرت تجربه‌های خوشایند نسبت به تجربه‌های ناخوشایند بیان شده است. در بخش ضمایم، 9 تجربه نزدیک به مرگ از زبان تجربه‌گران روایت شده است. نویسنده سعی کرده است که دیدگاه مذهبی خود را در پژوهش خود دخالت ندهد. این مرور مبتنی بر برداشت و دیدگاه «شخصی» مرورنویس است.

کتاب مرگ آشنایی

 کتاب مرگ آشنایی توسط نشر علمی وفرهنگی به چاپ رسیده و امکان خرید آن از طریق لینک فروشگاه اینترنتی ابربوک فراهم شده است. از کتاب های مشابه برای تکمیل مستندات تجربی در این زمینه می توان به کتاب به وقت مرگ: 42 روایت از تجربه های نزدیک به مرگ شهروندان ایرانی و امریکایی اشاره کرد.

پیشنهاد نهایی کتاب ابر

اگر کتاب های عنوان شده را مطالعه کرده یا به دنبال منابع بیش تر و متنوع تر از تجربه های پس از مرگ و شناخت جهان مرگ ، مراحل و حالات آن هستید ، سایت فروشگاه اینترنتی کتاب ابر لیستی از سایر کتاب های موجود در این زمینه را به شما پیشنهاد می دهد که می توانید از طریق لینک مورد بررسی قرار دهید.

 

نوشته : فهیمه حدیدی
 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی