loader-img
loader-img-2

چهار اثر: ترجمه گیتی خوشدل

امتیازدهی
1 (5)
معرفی کتاب

معرفی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

 در دهه اخیر، نوشتن و خواندن و پرداختن به قانون جذب بسیار متداول گشته است اما کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین، یکی از برترین کتاب ها در رابطه با قانون جذب است.
این کتاب در ایران نیز موفقیتی چشم‌گیر به دست آورد و به چاپ شصتم نیز رسید.
کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین با محتوای مثبت و امیدوار کننده‌ای که دربر دارد، پایان دنیارا خوش‌بینانه ترسیم می‌کند.

البته باید ذکر کرد که کتاب چهار اثر فلورانس که محبوب‌ترین اثر اسکاول شین است، در حقیقت، پس از مرگ او و در سال 1989 از مجموعه نوشته‌های قبلی اسکاول شین گردآوری شده و به چاپ رسیده است. این کتاب، ترکیبی از چهار کتاب «راه مخفی به سوی موفقیت»، «گفتار تو، چوب جادوی توست»، «بازی زندگی و شیوه آن» و «قدرت کلام» است.

خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

زندگی میدان جنگ نیست و قرار هم نیست که برای آن تقلا کنیم. برعکس، زندگی یک بازی است و قرار است که در آن خوش بگذرد. فقط باید مثل همه‌ بازی‌های دیگر، قواعد بازی را یاد بگیریم و از آن درست استفاده کنیم. در این صورتاحساس ناخوشایندی متحمل نمی‌شویم، احساسات مثبت بیشتری دریافت می‌کنیم و موفق‌تر می‌شویم. هر روزی که از زندگی ما می‌گذرد، یک حرکت به سمت مرحله‌ بعدی است.اسکاول شین معتقد است که اعتقاد به خداوند و نیروی مطلقه‌ او و همچنین گام برداشتن در مسیر آموزه‌های کتاب مقدس، انسان را از وحشت‌ و هراس از ناشناخته‌ها نجات می‌دهد. 
از جمله مفاهیمی که نویسنده بر آنان تاکید دارد می‌توان به 
قانون انتظار، قانون جانشین، قانون پذیرش، قانون کارما، الگوهای الهی، قانون عشق، قانون بخشش، قانون استفاده و...
وی معتقد است که هر کس با این اصول وفق یابد، می‌تواند چهار ضلعی زندگی خود را که شامل سلامتی، ثروت و عشق و آرزوهای‌شخصی می‌شود را بسازد.

سایت khanesarmaye.com درباره تغییرات این نویسنده می‌نویسد:

“پیوستن به فرقه‌ تفکر نو در میانسالی، تغییرات عمیقی در اندیشه‌های اسکاول شین به وجود آورد و تفکر او به سمت و سوی مثبت‌اندیشی و ایمان عمیق به خدواند تغییر جهت داد. اسکاول شین معتقد بود که سلامتی، خوشبختی و شادمانی، سه رأس مثلثی هستند که می‌توانند منجر به لذت بردن از زندگی شوند. او بر بازگشت نتیجه‌ اعمال انسان به خود او تأکید داشت و بنابراین در کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش مدام بر استفاده از کلمات و عبارات مثبت و انگیزشی توصیه می‌کرد. از نظر اسکاول شین، شرط موفقیت این است که انسان توانایی کنترل شرایط مختلف زندگی خود را به دست بگیرد و با کمک گرفتن از الهیات و معنویت، بر مشکلات چیره شود. در واقع، هیچ کس و هیچ چیز جز خود انسان نمی‌تواند با تکیه بر تفکر مثبت و یاری خداوند، او را در مسیر درست زندگی پیش ببرد. علاوه بر این‌ها او گرایشاتی هم به افکار فمینیست‌ها داشت و در سخنرانی‌های خود از حقوق زنان دفاع می‌کرد. در انجمن‌های مختلفی که به منظور برابری حق زنان با مردان برگزار می‌شد شرکت داشت و در تلاش بود تا راهی پیدا کند که حقوق زنان بی دفاع و آسیب‌پذیر جامعه پایمال نشود.”


کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین، دید مثبت شمارا افزایش خواهد داد.
 

بخشی از کتاب " چهار اثر: ترجمه گیتی خوشدل "
“مقاومت یعنی جهنم. چون انسان را به (حال عذاب) می افکند. یک بار استادی در ماوراءالطبیعه برای تسلط بر همه فوت و فن های بازی زندگی، دستورالعملی شگفت به من داد که عبارت بود از: منتها درجه عدم مقاومت و گفته اش را به این شکل ادا کرد که: در زندگی‌ام روزگاری بود که کودکان را غسل تعمید می دادم و البته کودکان اسامی بسیار داشتند. اکنون دیگر کودکان را تعمید نمی دهند. رویدادها را تعمید می دهند. اما به همه رویدادها یک نام بیشتر نمی دهند. اگر آنچه پیش روی دارند شکست باشد، به نام پدر و پسر و روح‌القدس آن را موفقیت می نامند. در این نگرش، قانون عظیم تبدیل را می بینیم که بر اصل عدم مقاومت مبتنی است. یعنی به یمن کلامی که آن استاد بر زبان می آورد هر شکست به موفقیت بدل می شود.” “در برابر شر مقاومت نکنید. مغلوب بدی نشوید. بدی را به نیکویی مغلوب سازید. درروی زمین چیزی نیست که بتواند در برابر کسی که هیچ‌گاه مقاومت نمی‌کند بایستد. چینی ها می گویند که آب از آن رو نیرومندترین عنصر است که کاملاً غیر مقاوم است. آب می تواند صخره را بشکافد و هر چه را که در برابرش قرار گیرد بروبد و از سر راه بردارد. عیسی مسیح گفت: «در برابر شریر مقاومت نکنید»زیرا می دانست شری وجود ندارد. شر زاییده خیالات نادرست آدمی است و حاصل اعتقاد به دو قدرت: خیر و شر. به جای اعتقاد به یک قدرت، خدا.” “انسان توانایی آن را دارد که با حرکت عصای معجزه گر کلام خود، وضعیتی نامطلوب را تغییر دهد. او با این حرکت می تواند غم را به شادی، بیماری را به تندرستی، تنگدستی را به وفور و فراوانی نعمت تبدیل کند. هرگاه انسان بتواند در مواقعی که اوضاع و شرایط مناسبی ندارد و همه چیز علیه اوست، برخود مسلط شود و آرامش و خونسردی خود را حفظ کند، اشتهای خوبی داشته باشد و شادمان و خرسند باشد، به مقام تسلط کامل رسیده است.آنگاه او برای کنترل اوضاع و شرایط این قدرت را دارد که “بادها و دریاها را توبیخ کند تا آرامش مطلوب را پدید آورد. زیرا در این موقع کلام او عصای معجزه گر اوست و با یک تکان، شکست و ناکامی ظاهری را به کامیابی واقعی تبدیل می کند. آدمی وقتی به این جهان وارد می شود که خداوند تامین کننده ی روزی آن است. و هرچه لازم دارد از قبل قرار داده است. ولی در این خزانه تنها از طریق ایمان محض و کلام معجزه آسا، باز می شود. اگر ایمان داشته باشی برایت همه چیز امکان پذیر است.”

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی