loader-img
loader-img-2

تاریخ جهان

امتیازدهی
3 (5)
معرفی کتاب

معرفی کتاب تاریخ جهان ققنوس

کتاب تاریخ جهان نوشته فیلیپه فرناندس آرمستو می‌باشد که توسط شهربانو صارمی ترجمه شده و به‌وسیله انتشارات ققنوس انتشار یافت. در این کتاب زندگی و هنر تمامی انسان‌ها از هر فرهنگ و تمدنی از ابتدای خلقت بشر تا پایان قرن بیستم، درج شده است.
اگر شما از علاقه مندان به کتاب‌های تاریخی می‌باشید، ابر بوک به شما توصیه می‌کند کتاب تاریخ جهان را مطالعه کنید.

خلاصه کتاب تاریخ جهان ققنوس

کتاب حاضر شامل 30 فصل می‌باشد. نویسنده در مقدمه کتاب نوشته است : «از آنجایی که تاریخ داستانی است که در آن نظم رخدادها اهمیت دارد، این کتاب 30 فصل دارد که به ترتیب زمان یا تاریخ منظم شده‌‌اند. امیدوارم چیزهای زیادی برای شگفت‌زده کردن خواننده وجود داشته باشد، بی‌آنکه سرکشی سرسختانه این فصل‌ها را به دوره‌ هایی تبدیل کند که مورخان از دیرباز از آن سخن می‌‌گویند. فصل اول و دوم از تقریبا 150 هزار سال تا تقریبا 20 هزار سال قبل را در بر می‌گیرد و در مجموع، ادواری که تحت پوشش قرار می‌گیرد با انبوه شدن منابع، دور شدن فرهنگ‌ها، افزایش داده‌ها و علایق خواننده کوتاه‌ تر میشود.» 
از مهمترین بحث‌هایی که کتاب به آن پرداخته است می‌توان به موضوع بحران محیط زیست و همچنین نقد وجه استعماری تمدن غرب اشاره کرد.
هم‌اکنون می‌توانید کتاب تاریخ جهان و هزاران کتاب دیگر را از سایت ابر بوک تهیه کنید.

بخشی از کتاب " تاریخ جهان "
انتظار نمی‌رود تمام تاریخ دنیا در یک کتاب بگنجد، بلکه تار و پود این کتاب از تارهایی گزیده بافته شده است. خواننده در هر دور شاهد تنیده شدن این تارها خواهد بود که در طول داستان امتداد یافته است. اکولوژی تاریخی انسان ‌محور ــ مضمون زیست محیطی ــ خوانندگان را بارها و بارها به سوی مفاهیم یکسان بازمی ‌گرداند: معاش، سر پناه، بیماری، انرژی، تکنولوژی، هنر. (این مورد آخر، برای مورخان، مقوله‌‌ای حیاتی است، نه تنها به این دلیل که بخشی از وجه مشترک ما با باقی دنیاست، بلکه همچنین به این دلیل که سندی را از نحوه مشاهده واقعیات و نحوه مشاهده تغییر آن توسط ما به وجود می‌آورد.) در داستان جهانی تعامل بشر، که مضمونی فرهنگی است، مدام به شیوه‌هایی که مردم با هم ارتباط برقرار می‌‌کنند باز می‌گردیم ــ مهاجرت، تجارت، جنگ، امپریالیسم، زیارت، رد و بدل کردن هدایا، دیپلماسی، سفر ــ و به چهارچوب‌های اجتماعی آن‌ها: حوزه ‌های سیاسی و اقتصادی، گروه‌ها و دسته‌ بندی‌‌های بشری، دولت‌ها و تمدن‌‌ها، جنسیت‌ها و نسل‌‌ها، طبقات و هویت گروه‌ها.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی