loader-img
loader-img-2

از نو با تو جلد 1: نقطه نه علامت سوال - عوامل تزلزل بنیان خانواده و راه های پیشگیری از آن

امتیازدهی
1 (5)
 • ناشر : آیین فطرت
 • نویسنده : محسن عباسی ولدی
 • سال نشر : 1397
 • تعداد صفحات : 322
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9786008031253
 • چاپ جاری : 2
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : رقعی
 • وزن : 358 گرم
 • شناسه محصول : 2244
معرفی کتاب

معرفی جلد اول کتاب از نو با تو - عوامل تزلزل بنیان خانواده و راه های پیشگیری از آن

مجموعه کتاب از نو با تو بر آن است تا علاوه بر ریشه‌یابی آمار فزاینده‌ی طلاق، راه کارهای پیش گیری از طلاق را نیز بررسی کند. مجموعه کتاب از نو با تو حاصل 106 قسمت از برنامه‌ی رادیویی پرسمان خانواده در رادیو معارف است. این برنامه با مشارکت جدی و تأثیرگذار شنوندگان و حضور کارشناس توانمند، حجت الاسلام عباسی ولدی، توانست دلایل افزایش آمار طلاق را به صورت کاربردی بررسی کند. مجموعه کتاب از نو با تو به قلم حجت الاسلام عباسی ولدی و در چهار جلد توسط نشر آیین فطرت به چاپ رسیده است. امکان خرید اینترنتی تمامی کتاب‌های ایشان در فروشگاه اینترنتی کتاب ابر وجود دارد. 

نقطه نه؛ علامت سوال!، تأکید بر چگونگی گفتگوی زوجین با یکدیگر

جلد اول مجموعه کتاب از نو با تو، کتاب نقطه نه، علامت سوال، نام دارد که به مهارت گفتوگوی صحیح که یکی از مهم ترین راهکارهای تفاهم در زندگی مشترک است می‌پردازد و بیان می‌کند که استفاده از روش‌های پرسشی باید جایگزین محکوم کردن باشد و طرز گفتوگوی زوجین اصلاح شود. 
شیوه‌ای که نویسنده در کتاب نقطه نه‌، علامت سوال در پیش گرفته، این است که ابتدا یک عامل به صورت مختصر بیان می‌شود و سپس به سؤالات گردآوری شده از برنامه پرسمان خانواده، درباره‌ی ابعاد مختلف آن عامل، پاسخ داده می شود. به این ترتیب حجت الاسلام عباسی ولدی متن کتاب را ساده، روان و در عین حال مهارت آموزانه و کاربرد محور تالیف کرده است. در متن کتاب نقطه نه، علامت سوال به مباحث عمیقی از جمله ارتباط سبک زندگی و طلاق، نقش ازدواج‌های اجباری در طلاق، مسئله انتخاب احساسی همسر و عدم برداشت صحیح از کفویت دینی‌، نقش دخالت اطرافیان در طلاق، مسئله مشکلات اقتصادی و میزان اثر گذاری آن بر فروپاشی خانواده و در نهایت مسئله تلخ اعتیاد و نقش آن در طلاق پرداخته است.

مخاطب مجموعه از نو با تو چه کسانی هستند ؟

به پیشنهاد سایت ابربوک، کتاب «از نو، با تو» را مجردها بخوانند تا بدانند در مسیر زندگی مشترک، چه عواملی وجود دارد که بنیان خانواده را سست می‌کند. متأهل هایی که زندگی آرامی دارند، بخوانند تا اجازه‌ی ورود عوامل متزلزل کننده را به محیط خانواده ندهند. متأهل هایی که اختلاف های جدی دارند، بخوانند تا راهی برای حل اختلاف های خود پیدا کنند. کسانی هم که در آستانه‌ی طلاق هستند، بخوانند، شاید در تصمیم خویش بازنگری کنند. همچنین بزرگترها و به‌طور ویژه پدر و مادرها هم از مطالعه‌ی این کتاب غافل نشوند تا بتوانند به استحکام هر چه بیشتر زندگی فرزندانشان کمک کنند. کتاب نقطه نه؛ علامت سوال و همچنین سایرجلدهای مجموعه کتاب از نو با تو از فروشگاه اینترنتی کتاب ابر قابل بررسی و تهیه است.

بخشی از کتاب " از نو با تو جلد 1: نقطه نه علامت سوال - عوامل تزلزل بنیان خانواده و راه های پیشگیری از آن "
برخی اسم همۀ دخالت‌هایشان را عوض می‌کنند و نام مشورت یا راهنمایی را روی آن می‌گذارند؛ مشورت و راهنمایی، حدّاقل دو نشانه دارد. الف) کسی که به قصد راهنمایی، حرفی را به طرف مقابلش می‌زند، طرز بیان او تحکم آمیز و زورگویانه نیست. نیش و کنایه هم در بیان او وجود ندارد. مراقب باشیم! با این زبان، کارهایی می‌شود کرد که با شمشیر نمی‌شود.  ب) این شخص پس از راهنمایی و بیان دیدگاه خود، اگر طرف مقابل توجه نکرد، نباید با ناراحتی و عصبانیت با او برخورد کند. چنین برخوردی، درحکم خراب کردن پل پشت سر است؛ زیرا از ما در طرف مقابل تصویری می‌سازد که اجازه نمی‌دهد در آینده، به راحتی بتوانیم رابطۀ سازنده‌ای با او برقرار کنیم.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی