loader-img
loader-img-2

ناشنیده هایی درباره قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری

امتیازدهی
1 (5)
 • ناشر : بیان معنوی
 • نویسنده : علیرضا پناهیان
 • سال نشر : 1398
 • تعداد صفحات : 96
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9786009466023
 • چاپ جاری : 8
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : جیبی
 • وزن : 76 گرم
 • شناسه محصول : 2379
معرفی کتاب

چرا باید کتاب ناشنیده‌هایی درباره‌ی قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری را بخوانیم

کتاب ناشنیده‌هایی درباره‌ی قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری شامل ناشنیده‌هایی است از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری درباره‌ی ویژگی‌ها و برتری‌های زنان نوشته‌ی علیرضا پناهیان.
 کتاب ناشنیده‌هایی درباره‌ی قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری در هفت فصل ارائه شده است: مادر، پایه بهشتی شدن انسان‌ها، زن، مبدا همه‌ی خیرات، سعادت و شقاوت کشورها به دست زنان، کمبود محبت مادری، منشا فساد عالم، شغل اصلی زن، قدرت زن در مدیریت همسران، اجر زنان بیش از مردان؛ عناوین فصل‌های کتاب می‌باشد. برای تهیه و خرید کتاب ناشنیده‌هایی درباره‌ی قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری می‌توانید به سایت کتاب ابر مراجعه نمایید.

درباره‌ی کتاب ناشنیده‌هایی درباره قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری

این کتاب در 97 صفحه بصورت دو رنگ و با طراحی زیبا توسط انتشارات بیان معنوی با مقدمه‌ی علیرضا پناهیان به چاپ رسیده است.
مقدمه‌ی کتاب اینگونه آغاز می‌شود:
حضرت امام خمینی بیش از اینکه یک رهبر سیاسی باشند و عملا وارد اقامه‌ی دین در جامعه شده باشند از جهت علمی یک اسلام شناس به تمام معنا بودند که عصاره‌ی معارف دین را می‌توانیم در کلمات بلند و نگاه ژرف او مشاهده کنیم و با اطمینان خاطر او را مفسر و مبین اسلام ناب محمدی بدانیم.
مقام معظم رهبری نیز پس از ایشان با حفظ تمام جهت‌گیری‌ها و ژرف نگری‌های حضرت امام به ادامه‌ی تبیین اسلام حقیقی پرداختند و ذره‌ای از مواضع عالمانه و فقیهانه امام فاصله نگرفتند بلکه آن را پیش بردند البته شناخت ایشان از اسلام به عنوان یک عالم زبان شناس سال‌ها قبل از قرار گرفتن در موقعیت ولایت و رهبری جامعه در مباحث و دیدگاهشان نمایان شد به حدی که در همان زمان با برخورداری از جامعه نگری و حکمت به طرح دیدگاه‌ایی پرداختند که هنوز در جامعه‌ی ما تازگی و اهمیت خود را حفظ کرده است.
این دو عالم و حکیم برجسته در مناسبت‌های مختلف در کسوت رهبری و امامت جامعه همواره با تبیین معارف دین به هدایت معنوی مردم و فرهنگ جامعه پرداخته‌اند و بهترین فرصت برای درک هرچه عمیق‌تر و دقیق‌تر معارف اسلامی را برای محققین فراهم آورده‌اند. بی تردید این فرصت فوق العاده مهم در کسب معرفت را نباید از دست داد.
در بخشی از کتاب ناشنیده‌هایی درباره‌ی قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری می‌خوانیم
من در محاسبات نهایی زن را قوی تر از مرد می‌دانم، اعتقادم این است که مرد هارت و هورتش زیاد است، اما آنکه بالاخره در یک مقابله، اگر این مقابله طول بکشد، پیروز خواهد شد زن است؛ یعنی زن بالاخره با روش ها و وسایلی که خدای متعال در اختیار و طبیعت او گذاشته، بر مرد غالب می‌شود . این یکی از زیبایی‌های طبیعت و از اسرار خلقت است.
امام: «همسر» برای یک مرد بزرگ، کاری را می‌کند که «مادر» برای «یک بچۀ کوچک». در محاسبات نهایی، زن را قوی‌تر از مرد می‌دانم! این یکی از اسرار خلقت است. خانم‌ها بدانند: آقایان تا آخر هم مثل یک «پسربچه» هستند و باید اداره‌شان کنید. زن‌ها می‌توانند با «تدبیر» و با «ظرافت»، مرد را در دست خودشان بچرخانند؛ این واقعیت قابل اثبات است.
 

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی