loader-img
loader-img-2

عین عاشقی: چند روایت از وصل و جدایی

امتیازدهی
2 (5)
 • ناشر : کنار
 • نویسنده : حسین وحدانی
 • سال نشر : 1399
 • تعداد صفحات : 176
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9786229612521
 • چاپ جاری : 1
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : رقعی
 • وزن : 176 گرم
 • شناسه محصول : 25081
معرفی کتاب

معرفی کتاب عین عاشقی

عین عاشقی نام کتابی از حسین وحدانی است. نویسند یکی از سخت‌ترین و در عین حال ساده‌ترین کارهای دنیا، نوشتن درباره مضمون ارزشمندی همچون عشق است. همه‌‌ آدم‌ها به شیوه‌هایی با عشق برخورد داشته‌اند یا در ابعادی آن را تجربه کرده‌اند. نوشتن درباره‌ی عشق یک کار بسیار پیچیده است زیرا هر کس عشق را به شکلی فهم می‌کند و این واژه، تصویری متفاوت را در ذهن افراد گوناگون ایجاد می‌کند. حسین وحدانی در کتاب عین عاشقی چند روایت از از وصل و جدایی را حکایت می‌کند. شما می‌توانید برای خرید کتاب عین عاشقی به قلم حسین وحدانی به سایت کتاب ابر، سامانه فروش کتاب مراجعه کنید.

درباره کتاب عین عاشقی

وحدانی به دلیل سابقه زیاد نویسندگی‌اش در فضای مجازی، مخاطبان و خوانندگان بسیار زیادی دارد. او در طی این سال‌ها تعداد قابل توجهی یادداشت و متن در رسانه‌های مختلف مجازی منتشر کرده است که مفهوم اصلی بسیاری از آن‌ها عشق و تنفر از جنگ بوده است. 
حسین وحدانی به این عقیده است که عشق در ذات خود تناقض‌هایی دارد. مثل یک منشور چندوجهی که نور را هرطور که به آن بتابانی جور دیگری آن را منعکس می‌کند؛ بنابراین چیزی که او درمورد عشق نوشته است، باتوجه‌به زمان و زاویه نگاه او به منشور عشق، گاه زیباست و گاه زشت. لازم به ذکر است که روایت‌های این کتاب نسخه‌هایی برای وصل یا جدایی نیست، بلکه تنها بهانه‌ای برای فکرکردن و حرف‌زدن درمورد این احساس ژرف و پیچیده بشری هستند.
نویسنده این کتاب سعی کرده الفبای عشق را با یک زبان ساده و قابل درک به تصویر بکشد؛ آن هم در میان زندگ‌های معمولی که ممکن است هرکسی آن را فراموش کرده باشد.

بررسی متن کتاب عین عاشقی

بی‌شک از خواندن کتاب عین عاشقی لذت خواهید برد. هیچ انسانی از درک و فهم عشق بدش نمی‌آید؛ چه برسد که با قلم زیبای حسین وحدانی به درک آن برسیم. حسین وحدانی عشق را بهانه قرار داده است و به زندگی و سایر پیزها نقب می‌زند: «سفر و حذر، شادی و غم، رفاقت و شراکت، عشق‌بازی و خوشگذرانی، هرکدام آدم خودش را می‌خواهد و البته چه خوب که بسیاری از این‌ها در آدم زندگی آدم جمع باشد. اما لزوما نیست. این «نیست» اما فاجعه نیست. واقعیت است. فاجعه چشم بستن بر واقعیت است و به باد دادن هرآنچه هست و خوب است. آن لحظه‌ای که می‌فهمید محبوبتان به بعضی دردها نمی‌خورد، حساس‌ترین لحظه یک رابطه است. لحظه‌ای است که شما و شاید محبوبتان هم، بیش از هر زمان دیگری به عزیمت نزدیکید.»
«از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود؟» همواره پرسش انسان امروزی بوده است. حسین وحدانی در کتاب عین عاشقی خود این پرسش را فراموش نکرده است و به آن اشاره رفته: «درست می‌گوید دوست ما؛ مسئلهٔ اصلی اولویت است. رقابت، غیرت، حسادت یا احساس کمبود محبت، قرائت‌ها معدود و محدودی از دغدغهٔ اولویت‌اند. صورت‌مسئله این است؛ من بازیگر نقش چندمم؟ من کجای این هرم ایستاده‌ام؟ در انتخاب‌های بین دو چیز، ساده یا دشوار، من کدام گزینه‌ام؟ و سؤالاتی از این دست. انسان مدرن خوب شیرفهم شده که تو برای یک نفر بودن و یک نفر برای تو بودن، فرمول خام و ساده‌انگارانه‌ای برای روابط انسانی است. با آن که می‌شود سینما رفت، نمی‌شود حدیث دل گفت و با آنکه سنگ صبور است نمی‌بایست سر به بالش گذاشت.»
در پایان لازم به ذکر است شما می‌توانید برای خرید کتاب عین عاشقی به سایت کتاب ابر، سامانه فروش کتاب مراجعه کنید واقدام به خرید کتاب کنید.
 

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی