loader-img
loader-img-2

خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده

امتیازدهی
 • ناشر : کتاب کوله پشتی
 • نویسنده : گری جان بیشاپ
 • مترجم : حسین گازر
 • سال نشر : 1399
 • تعداد صفحات : 135
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9786004611664
 • چاپ جاری : 50
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : رقعی
 • وزن : 134 گرم
 • شناسه محصول : 25478
معرفی کتاب

چگونه خودمان را به فنا ندهیم

حرف هایی که برای خودمان در ذهن، ردوبدل می‌کنیم، از چیزهایی که در واقعیت می‌شنویم، تاثیر بیشتری دارد.

کمتر فکر و خیال کن و بچسب به زندگیت، الگوی کتاب خودت را به فنا نده این است.
قرار است تا با استفاده از تجربیات نویسنده، گری جان بیشاپ، این دستور را عملی کرده و از آن لذت ببریم اما نه با جملات کلیشه ای! با حقایقی زیبا و واقعیت هایی تلخ و زشت!

جان بیشاپ اینجاست تا باید و نبایدهای یک زندگی آرام و نرمال را یادآوری کند و یاد برهد که چگونه بهترین و بالاترین کیفیت نسخه خودتان باشید.

آنچه درباره ی نوشته های جان بیشاپ باید بدانید

نوشته های بیشاپ، همان چیزهایی است که خودش روزی در زندگی تجربه کرده است. به همین خاطر به او اعتماد کنید، چون تمام تمرین‌ها و توصیه‌های این کتاب قبلا آزموده شده و نتیجه‌ی آن هم در زندگی خود نویسنده اثبات شده است.
از مزایای کتاب خودت را به فنا نده، قلم روان و صریح نویسنده است که بدون حاشیه رفتن‌های اضافه خواننده را به هدف می‌رساند.
جملات او‌ مانند تلگنری به ذهن خواننده وارد می‌شود. او واقعیت‌های زشت و دردناک زندگی را بازگو می‌کند، اما مخاطب  را در سرگیجه و برزخ پس از آن رها نمی‌کند.
او مثل یک دوست صبور و مهربان همه چیز را کامل توضیح می‌دهد و چاره‌ی از بین بردن تمام این مسائل و مشکلات را هم معرفی می‌کند.

یکی از نکات مثبت کتاب، متصل نبودن فصل های آن است که باعث میشود، مخاطب با دستی باز، به انتخاب خود پیش برود.
اما طبیعتا رعایت ترتیب آن نقشه کاملی را به شما ارائه خواهد کرد که قطعا مفید واقع خواهد شد.
راهکارهای مفید کتاب، با سبک زندگی متفاوت انسان ها هم‌خوانی دارد و شما باید با توجه به خودتان راه حال مناسب را پیدا کنید تا بتوانید تغییرات را سریعتر در زندگی خود به چشم ببینید.

در واقع این کتاب از هفت اصل تشکیل شده است که هر کدام از این اصل‌ها در واقع یک جمله تأکیدی است. کتابی که ستون‌هایش را جملات تأکیدی تشکیل دهد در واقع می‌خواهد به ما بگوید که گفتگوهای درونی در زندگی بسیار مهم هستند و می‌توانند موفقیت یا شکست ما را در زندگی رقم بزنند. باید بدانیم که نوع نگاه و باورهای ما در مورد زندگی حتماً در دنیای واقعی نیز جلوه خواهدداشت.چیزی شبیه قانون جذب!  این کتاب نه فصل دارد و در هر کدام از این فصل‌ها یاد می‌گیرید که چگونه برای رسیدن به موفقیت و بهتر کردن زندگی عمل کنید.
این هفت اصل عبارتند از:
    ⁃    من بسیار مشتاق هستم
    ⁃    من برای پیروز شدن بی‌تاب و مصمم هستم
    ⁃    من از پس کارم بر می‌آیم
    ⁃    من از تردید استقبال می‌کنم
    ⁃    من نتیجه اعمالم هستم، نه حاصل افکارم.
    ⁃    من مصمم هستم
    ⁃    من هیچ انتظار خاصی ندارم و هر اتفاقی را می‌پذیرم


همچنین این کتاب از پرفروش ترین کتاب‌های نیویورک تایمز نیز می‌باشد.
در انتهای کتاب خودت را به فنا نده، هنگامی که به این نتیجه رسیدید که چگونه قدرت خودگویی‌های ذهنتیان را کنترل کنید و همچنین زمانی که آموختید که تجربیات زندگی، حاصل این افکار نسبتا مزاحم است و اقدام به حذف آن‌ها کردید، حس خوبی را تجربه خواهید کرد.

بخشی از کتاب " خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده "
آیا تا به حال احساس کرده‌اید که مانند یک هَمِستِر دائماً داخل یک چرخ می‌دوید و در مسیر زندگی قدم برمی‌دارید، ولی به هیچ جا نمی‌رسید؟ در تمام مدتی که شما مشغول این دور باطل هستید و دور خودتان می‌چرخید، نجوا و قضاوتی که هرگز پایان‌پذیر نیست، در درون‌تان با صدایی آرام زمزمه می‌کند و می‌گوید تو تنبل یا احمق هستی یا به اندازه‌ی کافی خوب نیستی. آیا تا به حال توجه کرده‌ای که چقدر به این صداها معتقدی؟ تو کارهای روزمره را تنها با این هدف انجام می‌دهی که بر استرس‌ها و تنش‌ها غلبه کنی. سعی کن آن گونه که شایسته است، زندگی کنی و به این سوال فکر کن که آیا قادر به دور شدن از این چرخه‌ی تکراری هستم یا همچنان سردرگم و بی‌هدف می‌مانم؟ بدان اگر سردرگم و‌بی هدف باقی بمانی، شادی‌ها، تناسب اندام، شغل دلخواه یا حتی روابط عاطفی مورد علاقه‌ات دچار آسیب می‌شوند و به رویاهایت دست نمی‌یابی. زندگی روزمره‌ی ما در محاصره‌ی جریان تکراری و بی‌پایان شک و تردید است و این گفتگو، تلنگری کیهانی است برای آگاه ساختن تو و بیدار شدن استعداد واقعیت تا خودت را آزار ندهی و یک زندگی ایده‌آل برای خود بسازی. بگذار همه چیز را از جای درستش شروع کنم. در طی روز دو نوع گفتگو ذهن شما را با خود درگیر می‌کند: صحبت کردن با دیگران و گفتگو با خودتان. ممکن است از کسانی باشی که ادعا می‌کنند: «من با خودم حرف نمی‌زنم!»، اما در حقیقت، بسیاری از گفتگوهایی که هر روز داری با خودت هست، همه‌ی فکرها از حیاط خلوت ذهن‌تان و حریم خصوصی مغزتان لذت می‌برند. درون‌گرا باشی یا برون‌گرا، خلاق باشی و یا مصرف‌گرا، در هر صورت مدت زمان زیادی را صرف گفتگو با خودت می‌کنی! در هر کاری از جمله تمرین و ورزش، کار، خوردن، مطالعه، نوشتن، راه رفتن، گریستن، مباحثه، معامله، برنامه‌ریزی، عبادت، تفکر، روابط خصوصی، این گفتگو را انجام می‌دهی. بله! حتی هنگام خواب هم مشغول این کاری. در واقع هم اکنون هم در حال انجام این کار هستی. نگران نباش! این به معنای دیوانه بودن تو و یا دیوانه بودن همه‌ی ما نیست. به عبارت دیگر، همه‌ی ما این گفتگوهای درونی را داریم. پس آرام باش و به این نمایش عجیب خوشامد بگو. به یاد داشته باشید که تمام موفقیت‌ها، تمام تجربیات، همه چیزهایی که همیشه به آن‌ها احتیاج دارید و همیشه آرزویش را داشته‌اید، در سرزمین بی‌اطمینانی در انتظار شما هستند. شما با افکاری که در سر دارید تعریف نمی‌شود، بلکه در واقع همان چیزی هستید که انجام می‌دهید. شما دقیقاً اعمال خودتان هستید. تو هنوز مطمئن نیستی که چقدر به این زمزمه اعتقاد داری یا چه اندازه تباهت می‌کند، تو فقط تمام روز کار می‌کنی تا بر استرس‌ها و فشارهای روحی‌ خود چیره شوی، زندگی‌ات را نجات دهی و اگر نتوانی چرخ زندگی را بچرخانی، تن به تسلیم می‌دهی و شاید هرگز به جایی که در زندگی می‌خواستی نرسی.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی