loader-img
loader-img-2

مدل کسب و کار شما: باز آفرینی حرفه شما در یک صفحه

امتیازدهی
معرفی کتاب

کتاب مدل کسب و کار شما؛ بازآفرینی حرفه شما در یک صفحه

کتاب مدل کسب‌وکار شما بازآفرینی حرفه شما در یک صفحه با عنوان انگلیسی(Business Model You: A One-Page Method For Reinventing Your Career)  به قلم الکساندر استروالدر(Alexander Osterwalder)، تیم کلارک (Tim Clark) و ایو پیگنیور (Yves Pigneur)  به همت حسام الدین ساروقی، فیروزه کرمانشاه و مینا نجفیان به فارسی برگردانده شده و توسط انتشارات آریاناقلم در سال 1393 منتشر و راونه‌ی کتاب شده است. شما می‌توانید کتاب مدل کسب‌وکار شما را از فروشگاه اینترنتی کتاب ابر تهیه نمایید.
کتاب مدل کسب‌وکار شما، دومین کتاب پرفروش گروه نویسندگان آن (الکساندر استروالدر، تیم کلارک و ایو پیگنیور) است که پس از کتاب موفق و محبوب «خلق مدل کسب‌وکار» و با رویکردی مشابه به بازار آمده است. کتاب حاضر نیز به‌مانند اثر نخست که پیش‌تر توسط نشر آریاناقلم ترجمه و در اختیار خوانندگان قرار گرفته بود، نیز شیوه‌ای منحصر به فرد و متفاوت در ارائه مطلب دارد. استفاده از اشکال گرافیکی متنوع، قطع چاپی متفاوت و ارائه مطالعات موردی فراوان از افرادی که راهکارهای توصیه شده را در زندگی خود به کار گرفته‌اند، از ویژگی‌های متمایز کتاب حاضر به شمار می‌آید.

درباره‌ی نویسندگان کتاب مدل کسب‌وکار شما؛ بازآفرینی حرفه شما در یک صفحه

تیم کلارک زاده 1949 کارآفرین، اقتصاددان و مدیر ارشد اجرایی بریتانیایی است. کلارک در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت هواپیمایی امارات فعالیت می‌نماید. وی در سال 1975 به شرکت بحرینی گلف ایر پیوست. کلارک در فاصله سال‌های 1998 تا 2008 مدیرعامل شرکت سریلانکان ایرلاینز بود و از سال 2008 نیز مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات را برعهده دارد.
الکساندر استروالدر متولد 1974 است. استروالدر یک تئوریسین، نویسنده، گوینده، مشاور و کارآفرین سوئیسی است که به دلیل فعالیت خود در زمینه مدل سازی کسب و کار و توسعه بوم مدل تجاری شناخته شده است. استروالدر متولد 1974 در St. Gallen ، کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم سیاسی در سال 2000 در دانشگاه لوزان بدست آورد. در سال 1999 ، استروالدر اولین استارتاپ خود Netfinance.ch را تأسیس کرد که بر سواد مالی متمرکز بود. وی در سال‌های 2000 تا 2011 مجله تجاری BILANZ در سوئیس روزنامه نگار بود. وی در سال 2006 BusinessModelDesign.com را تأسیس کرد و در سال 2010 شرکت مشاوره استراتژیزر را تأسیس کرد، که بیش از 5 میلیون نفر بوم بوم مدل کسب‌وکار استروالدر را در اختیار آن‌ها قرار داده است.
ایو پیگنیور دانشمند علوم کامپیوتر در دانشگاه لوزان سوییس است و بیست سال بیشتر از استروالدر سن دارد. هر دو نفر با هم و به صورت انفرادی سمینارهای آموزشی متعددی در زمینه مدل کسب‌وکار برگزار می‌کنند و به بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان، خدمات آموزشی ارائه کرده‌اند.

خلاصه‌ی کتاب مدل کسب‌وکار شما

شغل‌های رویایی بیش از آنکه پیدا شوند، خلق می‌شوند بنابراین با جست‌وجو‌های مرسوم به دست نمی‌آیند.
شما چه جور آدمی هستید؟ چه نقش‌هایی در زندگی بر عهده دارید؟ بهای شما چقدر است؟ آیا از شغل خود راضی هستید؟ هدفتان از کار چیست؟ حرفه شما چه نقشی در زندگی‌تان دارد؟
پرسش‌هایی مانند اینها ممکن است گاهگاهی به ذهنتان برسد و شما به دنبال یافتن پاسخ آنها باشید یا حتی بدون پیدا کردن پاسخی مشخص از کنارشان بگذرید و به روزمرگی ادامه دهید. شما می‌توانید زندگی کاری‌تان را با استفاده از تابلوی طراحی مدل کسب‌وکار شخصی دگرگون کنید. مدل کسب‌وکار شخصی، ابزاری تصویری، نوآورانه و قدرتمند است که در ارزیابی خود و کارهایی که می‌توانید انجام دهید کمکتان می‌کند.
کتاب مدل کسب‌وکار شما در 5 بخش و 12 فصل ذیل نوشته شده است:
بخش اول: تابلو طراحی
فصل اول: تفکر مبتنی بر مدل کسب‌وکار: جهان در حال تغییر
فصل دوم: تابلوهای طراحی مدل کسب‌وکار
فصل سوم: تابلوی طراحی مدل کسب‌وکار شخصی
بخش دوم: تأمل و بازنگری
فصل چهارم: شما چه کسی هستید؟
فصل پنجم: مقصود مسیر شغلی خود را بشناسید
بخش سوم: بازآفرینی
فصل ششم: برای بازآفرینی خود آماده شوید
فصل هفتم: مدل کسب‌وکار شخصی خود را دوباره طراحی کنید
بخش چهارم: اقدام
فصل هشتم: ارزش کسب‌وکارتان را حساب کنید
فصل نهم: مدل خود را در بازار بیازمایید
فصل دهم: مرحله بعد چیست؟
بخش پنجم: ملحقات
اجتماع مدل کسب‌وکار تو
اگر بر حسب تلاش شخصی یا اقبال در شغلی هستید که دوستش دارید که هیچ! اگر نه سایت ابر بوک کتاب حاضر را که می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد را به توصیه می‌کند.


 

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی