loader-img
loader-img-2

دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز

امتیازدهی
1 (5)
معرفی کتاب

تاریخ علم از اختراع چرخ تا فیزیک کوانتوم

تاریخ علم رشته‌ای از تاریخ است که به بررسی چگونگی تغییر درک انسان از دانش و فناوری در درازای قرن ها می‌پردازد ؛ و اینکه چگونه این درک دستیابی به فناوری‌های نوین تر را برای ما ممکن ساخته‌است. 
نوآوری‌های دانش و فناوری در بسیاری از نقاط جهان پیشینه تاریخی عمیقی دارند و هند، ایران، یونان، چین و مصر در این زمینه سهم بسزایی دارند.
تاریخ علم دانشی است در راستای بررسی و بیان چگونگی وقایع علمی و نیز، تبیین چرایی وقوع این دستاورد ها. در اینکه علم و دانش بعلت عجین بودن با نطق بشری عمری تقریباً به اندازه نوع بشر دارد شکی نیست. خاستگاه علم بشر مطابق با حضور او در هر نقطهٔ کره زمین بوده‌است.
چرخ از مهم‌ترین اختراعات انسان است که در هزارهٔ چهارم پیش از میلاد در سرزمین باستانیِ سومر ساخته شد . از اختراع چرخ تا عصر جدید علم اتفاقات و رویدادهای علمی بسیاری افتاده است. تمام این اختراعات در پی ایجاد سهولت و پیشرفت نوع بشر رقم خورده است ، به طوری که در عصر جدید ما روز به روز شاهد اختراعات و اکتشافات عظیم در حول و محور زندگی بشر هستیم .

دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز

کتاب دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز قصد دارد ما را به سفری طول و دراز در دنیای علم و اختراعات ببرد.
دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز که توسط رابرت وینستون ، استاد دانشگاه ، پزشک، دانشمند، مجری تلویزیون و سیاستمدار انگلستانی ساکن لندن نوشته شده و به وسیله ی الهام شوشتری زاده ترجمه گشته است ، قصد دارد تا به تاریخچه ی اختراعات از اختراع چرخ که جزو مهمترین اختراعات ابتدایی بشر است تا اختراع نظریه ی کوانتوم که دید ما به طور کلی نسبت به جهان پیرامون ما تغییر داد بپردازد.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی