loader-img
loader-img-2

من مضطرب: با دلشوره و نگرانی های روزمره مان چه کنیم؟

امتیازدهی
2 (5)
معرفی کتاب

معرفی کتاب من مضطرب

کتاب من مضطرب توسط استفانی برتولون در سال 2013 میلادی منتشر شد . کتاب من مضطرب در واقع به انسان کمک می‌کند که راه‌های مقابله با استرس و اضطراب را با روش‌ها و تمرینات گوناگون بیاموزد. کتاب‌های زیادی به موضوع استرس و اضطراب پرداخته‌اند و کتاب من مضطرب هم به این موضوع می‌پردازد که چه رفتارها و اعمالی منشا ایجاد اضطراب در زندگی آدمی می‌باشند و راهکارهایی برای زندگی بهتر در این دنیای پر از استرس، به خواننده بیان می‌کند. ابر بوک خواندن کتاب من مضطرب را به افرادی که بیشتر در معرض استرس می‌باشند و نیاز بیشتری به آرامش در شرایط مختلف دارند توصیه می‌کند.
با ابر بوک همراه باشید تا به معرفی سایر بخش‌های کتاب بپردازیم.

خلاصه کتاب من مضطرب

کتاب من مضطرب همانگونه که از اسمش پیداست در رابطه با استرس و اضطراب‌هایی است که در زندگی همواره در مسائل مختلف همراه ما هستند. این کتاب  راه‌های مقابله با این استرس‌ها را به ما آموزش می‌دهد. مثلا چرا گاهی بی دلیل احساس دلشوره می‌کنیم؟ و چطور می‌توانیم آن را کاهش دهیم؟. 
کتاب من مضطرب به ما یاد می‌دهد که چگونه می‌توانیم در زندگی خود تعادل ایجاد کنیم. این کتاب با مثال‌هایی مشخص ما را با واقعیت‌ها رو به رو می‌کند.
هم اکنون می‌توانید کتاب من مضطرب را از ابر بوک تهیه کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

بخشی از کتاب " من مضطرب: با دلشوره و نگرانی های روزمره مان چه کنیم؟ "
روی دستگاه‌های رایانه ما سیستمی به عنوان علامت هشدار، هنگام دریافت ایمیل، نصب شده است. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که از برنامه‌ای که در آن هستیم خارج شویم و با کلیک کردن روی نشان‌گر سیستم پیام‌رسان وارد آن شویم تا پیام دریافتی را بخوانیم؛ این همان سیستم هشدار دریافت پیام جدید است. در مواقعی که مشغول کاری هستیم، نشانه شنیداری به ما می‌فهماند که پیامی رسیده است. چه کسی در برابر چنین عامل وسوسه‌انگیزی مقاومت می‌کند؟ بدون شک، افرادی که چنین سیستمی را روی پیام‌رسان یا تلفن همراه خود نصب کرده‌اند در این دسته نمی‌گنجند، چرا که این یعنی برای آن‌ها خواندن ایمیل در اولویت است. آلین در آزمایشگاه دارو‌سازی مشغول به کار است. او از ایمیل زیاد استفاده می‌کند. سیستم اعلام دریافت پیام جدید این امکان را برای او فراهم می‌کند که در لحظه بتواند به پیام‌هایی که دریافت می‌کند پاسخ دهد. او به این نشانه و رفتاری که با شنیدن آن از خود بروز می‌دهد عادت کرده است. دلیل مراجعه‌اش به من هم اضطراب شغلی‌اش بود. او از مشکلات مربوط به تمرکز و ترس مفرطش صحبت کرد؛ ترس از اینکه از اطلاعات مهمی بی‌توجه عبور کند و نسبت به آن‌ها بی‌دقت باشد. در واقع آلین هر ده یا پانزده دقیقه یک‌بار بی‌وقفه منتظر دریافت نشانه شنیداری بود و اگر آن را نمی‌شنید بسیار نگران می‌شد و صندوق دریافتش را بازمی‌کرد تا چیزی از کنترلش خارج نشود. این انتظار مانع از این شده بود تا بر کارش تمرکز کند و درست زمانی که سعی می‌کند دقت و تمرکز لازم را به دست آورد ایمیلی می‌رسد و این تلاش را نقش بر آب می‌کند. به او پیشنهاد کردم که سیستم هشدار دریافت پیام را غیرفعال کند و زمانی را برای بررسی ایمیل‌ها و پاسخ‌گویی به آن‌ها اختصاص دهد. به این ترتیب، او می‌تواند تا حدی بر ترس از دست دادن اطلاعات نیز غلبه کند. این مثال‌ها گواه این است که انسان به کمک ایمیل توانسته است گردش زمان و مکان را نیز به سیطره خود درآورد: او با توهم قدرت مطلق بودن به‌تدریج مانع از اتلاف وقت شده است.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی