loader-img
loader-img-2

بورس در چند دقیقه: مفهوم‌های کلیدی بورس به زبان ساده

امتیازدهی
1 (5)
معرفی کتاب

بورس به زبان ساده

آغاز هرکاری نیاز به آشنایی با مفاهیم اولیه آن را دارد.
اگر شما هم در شرف سرمایه‌گذاری در بورس هستید، کتاب بورس در چند دقیقه می‌تواند قریب بر 200 مطلب مهم و اساسی آن را با زبانی ساده برای شما شرح دهد.
حضور و سرمایه‌گذاری در بورس کاری علمی است و نیاز به دقت و دانش دارد، در آن صورت است که می‌توان از آن سود برد.
در این کتاب از محاسبات پیچیده و تخصصی ریاضی و آمار پرهیز شده اما کماکان نکات و اشاره‌هاییدر این باب به چشم می‌خورد.
از آنجا که نمی توان مفاهیم مالی را نادیده گرفت، در کتاب بورس در چند دقیقه سعی شده است این مطالب  به صورت کاربردی و مفید بازگو شوند.هدف این کتاب آشنایی 
شما با همه ابعاد بورس است.

بورس چیست؟

بورس در چند دقیقه

بورس یا بهابازار به بازاری سازمان‌یافته گفته می‌شود که قیمت‌گذاری، خرید و فروش کالا، قرارداد آتی، و اوراق بهادار در آن انجام می‌پذیرد.
بورس به دو نوع بورس کالا و بورس اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شود. در بورس کالا، کالا و در بورس اوراق بهادار، سهام و اوراق قرضه مورد معامله قرار می‌گیرد. هر چند کلمهٔ بورس عموماً در معنی بورس اوراق بهادار به‌کار گرفته می‌شود.

بخش های کتاب بورس در چند دقیقه 

    ⁃    شناخت
    ⁃    مفاهیم و تعاریف
    ⁃    مفاهیم اقتصادی
    ⁃    مفاهیم مالی
    ⁃    مفاهیم کاربردی
    ⁃    تجزیه و تحلیل 
می‌باشد که نویسندگان کتاب در هر کدام از آنان به توضیحاتی مفید پرداخته اند.

معرفی ناشر از کتاب بورس در چند دقیقه

کتاب دایره‌المعارفی کوچک و مصور «بورس در چند دقیقه» برای آشنایی مقدماتی با بورس مناسب است. این کتاب در شش فصل، مفاهیم کلیدی بورس را به زبان ساده برای مخاطب توضیح داده است. فصل‌های این کتاب شامل عناوین شناخت، مفاهیم و تعاریف، مفاهیم اقتصادی، مفاهیم مالی، مفاهیم کاربردی و تجزیه و تحلیل است.

مقدمه کتاب بورس در چند دقیقه اینگونه آغاز می‌شود

یکی از اصطلاحات محاوره ای رایج در ایران این است که فلان کالا «تو بورس» است یا الان فلان شخص «تو بورس»است.
در بورس بودن به معنی این است که افراد زیادی طرفدار فلان شخص یا فلان کالا هستند.
مثلا بعضی مواقع یک بازیگر خاص «تو بورسه» و فیلم‌های آن فرد، فروش بالایی کسب می‌کند.
بازار سرمایه ایران( بورس اوراق بهادار تهران) یکی از اماکنی بوده که متاسفانه توجه کمی به آن شده است و تا کنون افراد کمی با آن آشنا بوده اند، اما مدتی است که در ایران، بورس، « تو بورسه» ! (در ابتدای سال 99)
درباره این موضوع و ترغیب شدن مردم به سرمایه‌گذاری در بورس، نظرات و دیدگاه‌های مختلف و بعضا متضادی مطرح می‌شود. عده ای نجات اقتصاد ایران را در بورس می‌دانند و گروهی نگران از عواقب و شرایط آینده هستند، هر چند به نظر می‌رسد باید به هر دو دیدگاه احترام گذاشت و به هر دو توجه کرد.
با توجه به نقدینگی زیاد موجود در کشور و از طرف دیگر وجود تورم، افراد برای از بین نرفتن ارزش پول خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف نظیر خرید سکه، دلار، خودرو یا زمین می‌کنند. اینگونه اقدامات علاوه بر اینکه به تولید کمکی نمی‌کند، خود باعث افزایش تورم در جامعه می شود.


این کتاب برای مدیران، دانشجویان رشته های مدیریت، سرمایه گذاران و علاقه مندان به بورس تنظیم شده و برای این افراد مناسب می‌باشد.
همچنین مطالعه  کتاب بورس در چند دقیقه، علامت سوال های افرادی را که فاقد تخصص و مهارت در بازار بورس  هستند را حل کرده و به جای آن، آگاهیشان را بالا خواهد برد.
 

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی