پویش کتابخوانی کتابفروش

«پویش کتابخوانی کتابفروش» در آستانه ولادت حضرت امام علی النقی (علیه السّلام) به همت کتابفروشی کیهان و با همکاری انتشارت کتابستان آغاز شد. این پویش با محوریت رمان «هادی» نوشته محمدرضا هوری از نشر کتابستان در حال برگزاری است. رمان «هادی» رمانی است با پیرنگ داستانی قوی و شخصیت پردازی های درست و دقیق که به خوبی زندگی و زمانه حضرت امام هادی (علیه السلام) را به رشته تحریر در آورده است.

نویسنده این رمان «محمدرضا هوری» دانشجوی کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث دانشگاه ایلام است که در اولین تجربه نویسندگی خود در این رمان دوران حضور اجباری امام هادی(ع) را در سامرا روایت کرده است.

در توضیح این کتاب آمده است: «متوکل خلیفه عباسی که محبوبیت خود را از جانب ابن‌الرضا در خطر می‌بیند، او را به اجبار به پایتخت اسلامی فرامی‌خواند. متوکل و دربارش امام را وارد رقابتی نامرئی می‌کنند تا بدون بدنام کردن خود همچون خلفای گذشته از خطر ابن‌الرضا بگذرند. اما منتصر ولیعهد پرشور و مغرور مخالف مماشات و ضربه‌ای بی‌صدا به بزرگ علویان است. در خلال این مبارزات آنچه در قصر اتفاق می‌افتد، مسیر فرزند را از پدر جدا می‌کند و منتصر را بر سر دوراهی قرار می‌دهد. دوراهی که یک طرف آن عشق به کنیز پدر و دریافتن حقیقت است و یک طرف آن زمام قدرت و خلیفه مسلمین شدن.»

گفتنی است این کتاب با استقبال خوبی از جانب کتابخوان ها مواجهه شده است. حاج محمود کریمی از مداحان اهل بیت (علیهم السلام) پس از مطالعه کتاب در حاشیه آن نوشته است: « بسم الله الرحمن الرحیم وساسه العباد... عزیزانم، با خواندن این کتاب، هم داستانی جذاب را خوانده‌اید و هم با چند روایت ناب از سیره زندگی و سیاست‌های امام مظلوم حضرت هادی (علیه السلام) آشنا می‌شوید. خیلی شیرین بود

لازم به ذکر است که در لابه لای داستان «هادی» به فراخور ماجرا به یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین منابع شیعیان یعنی زیارت غدیریه که از امام هادی (علیه السلام) روایت شده و به دست ما رسیده، پرداخته شده است.

علاقه مندان می توانند جهت شرکت در این پویش کتابخوانی که از 26 تیرماه تا 15 مرداد ماه ادامه دارد به سایت اینترنتی ABRbook.ir مراجعه کرده و با تهیه رمان «هادی» در این پویش شرکت کنند. قرار است در پایان پویش به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان در مسابقه اهدا شود.

درباره این کتاب اینجا را بخوانید.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی