loader-img
loader-img-2

فردریک فانژه استاد دانشگاه، روانشناس و برگزارکننده‌ کارگاه‌های خودشناسی در فرانسه است. این روانشناس در شهر لیون به دنیا آمد. فردریک فانژه تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته‌ی عصب‌شناسی در مقطع کارشناسی و رشته‌ی روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رساند. فردریک در همان زمان دانشجویی‌اش مقالات زیادی را در نشریه‌های مختلف منتشر ‌کرد. به دنبال تحصیلاتش به روان‌درمانگری مشغول شد و مشاوره در خصوص روابط زوجین انجام می‌داد. علاوه بر درمان‌های خصوصی، فردریک حدود 200 کنفرانس و سیمنار در زمینه‌های مختلف روانشناسی برگزار کرد و راهنمایی‌های خود را از این طریق با زوجین در میان گذاشت. همچنین فردریک فانژه در دانشگاه لیون، بلژیک و سوئیس نیز به تدریس مشغول بود.
موفقیت فردریک در حوزه‌ی روانشناسی سبب شد او در برنامه‌های مختلف رادیو و تلویزیون حضور داشته باشد. یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های او برنامه مجله سلامتی بود که در سال 2013 از شبکه فرانس پنج فرانسه پخش ‌شد. این برنامه در مورد کمبود اعتماد به نفس بود که  فردریک به عنوان کارشناس درمانی در آن حضور داشت. فردریک در این برنامه راه‌حل‌های کاربردی برای درمان اضطراب و افسردگی ارائه می‌کرد.
فردریک فانژه مجموعه فعالیت‌هایش را در این سال‌ها مکتوب کرده و تا الان چندین کتاب منتشر کرده است. کتاب زندگی مشترک جرات می‌خواهد دومین کتاب اوست که در سال 2003 منتشر شد. کتاب زندگی مشترک جرات می‌خواهد از مجموعه‌ی کتاب‌های زندگی بهتر است که فردریک فانژه در این باره می‌گوید :این مجموعه به شما کمک می‌کند تا بسیاری از اطلاعات پزشکی موجود را دسته بندی کنید و به سوی زندگی بهتری پیش بروید. در جایگاه یک روانپزشک، همواره سعی کرده‌ام رویکردی دقیق و علمی انتخاب کنم که در عین حال، انسان دوستانه و یاری‌دهنده نیز باشد. مجموعه زندگی بهتر اطلاعات پزشکی کاربردی و مهمی در اختیارتان قرار می‌دهد، در نتیجه درک و کنترل بهتری از جسم و ذهن خود خواهید داشت، به این ترتیب، خودتان می‌توانید نقش مهمی در سلامتی‌تان داشته باشید.

 • زادروز
  1955
 • محل تولد
  لیون
 • ملیت
  فرانسوی
 • شناسه
  12314

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی