loader-img
loader-img-2

جنایت و مکافات: ترجمه احد علیقلیان

امتیازدهی
2 (5)
 • ناشر : مرکز
 • نویسنده : فیودور داستایفسکی
 • مترجم : احد علیقلیان
 • سال نشر : 1399
 • تعداد صفحات : 756
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9789642132201
 • چاپ جاری : 13
 • نوع جلد : جلد سخت
 • قطع : رقعی
 • وزن : 800 گرم
 • شناسه محصول : 10993
معرفی کتاب

معرفی کتاب جنایت و مکافات

کتاب جنایت و مکافات با عنوان انگلیسی Crime and Punishment اثر فئودور داستایفسکی نویسنده سرشناس اهل روسیه است. داستایسفکی در کتاب جنایت و مکافات با تحلیل انگیزه‌های جوانی که بر حسب اتفاق تبدیل به قاتل شده است و روانکاوری انگیزه‌های وی به بررسی مسائلی همچون رابطه افراد با درون خویش، جهان پیرامون و خدا می‌پردازد. کتاب جنایات و مکافات از مهم ترین آثار تاریخ ادبیات به حساب می آید.کتاب جنایات و مکافات را از سایت کتاب ابر تهیه کنید.

درباره کتاب جنایت و مکافات

فئودور داستایوسکی کتاب جنایت و مکافات را در سال 1866 نوشت. هفت سال پیش از نگارش آن، داستایسفکی در سال 1859، در نامه‌ای به برادرش، گفته بود طرح این داستان را در زندان ریخته، در دورانی که با درد و دریغ و سرخوردگی روزگار می‌گذراند. او این اثر را اقرارنامه‌یی در شکلِ رمان خوانده بود و گفته بود قصد دارد آن را با خونِ دل خود بنویسد.
داستایفسکی در کتاب جنایت و مکافات داستان دانشجویی به نام «راسکولنیکف» را روایت می‌کند که مرتکب قتل می‌شود؛ بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیل‌شان عاجز است. راسکولنیکف زن رباخواری را همراه با خواهرش، که غیرمنتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آن‌ها را پنهان می‌کند و خود نیز دچار آشفتگی و بیماری می‌شود. کار جوان داستان بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه، با این تصور که هر کس را که می‌بیند به او مظنون است، به جنون می‌کشد. در این بین او عاشق سونیا، دختری که به خاطر مشکلات مالی خانواده‌اش دست به تن‌فروشی زده بود، می‌شود.

کتاب های مشابه با کتاب جنایت و مکافات

کتاب خشم و هیاهو
کتاب مغازه‌‌ی خودکشی
کتاب جنایات نامحسوس
کتاب به خونسردی
کتاب سمفونی مردگان

اقتباس سینمایی از کتاب جنایت و مکافات

فیلم های سینمایی ایرانی «جنایت» و «پل خواب» بر اساس این داستان ساخته شده‌ است و همچنین توسط ایمان افشاریان یک تئاتر در سال 1394 به همین نام ساخته شده است که بعدها فیلم این تئاتر نیز تولید گردید.
فیلم سینمایی امتیاز نهایی اثر تحسین شده وودی آلن اقتباسی از کتاب جنایت و مکافات است.

خواندن کتاب جنایت و مکافات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر علاقه‌مند به ادبیات کلاسیک و نویسندگان روسی هستید، حتما کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوسکی که سبکی واقع گراینه دارد را بخوانید. بسیاری کتاب جنایت و مکافات را مشهورترین اثر این نویسنده روسی و از مهم‌ترین آثار ادبیات روسیه می‌دانند و خواندن آن بی‌شک تجربه‌ای لذت بخش برای خواننده خواهد بود. خرید کتاب جنایات و مکافات را از سایت ابر بوک به شما علاقه‌مندان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب " جنایت و مکافات: ترجمه احد علیقلیان "
دفتردار نگاهی به سر تا پای او انداخت، گر چه بی هیچ کنجکاوی خاصی. سر و وضعی عجیب، ژولیده و نامرتب داشت، با نگاهی خیره و بی‌حرکت. راسکلنیکف فکر کرد: «از قیافه‌اش که چیزی دستگیرم نشد، مثل این که همه چیز برایش علی السویه است. دفتردار با انگشت اتاق آخر را نشان داد و گفت: برو آن اتاق پیش سردفتر. به آن اتاق رفت (که از روی ترتیب، چهارمی بود). اتاق کوچکی بود پر از مراجعینی که سر و وضع‌شان بهتر از آدم های اتاق های دیگر نبود. بین آنها دو نفر خانم بود. یکیش که لباس عزای مندرسی تنش بود، سر میز روبه روی سردفتر نشسته بود و داشت چیزی را که سردفتر دیکته می کرد می‌نوشت. خانم دومی، برعکس، نسبتا خوش لباس بود. زن درشت هیکل و چاقی بود با صورت سرخاب مالیده پر لک و پیس، که سنجاق سینه‌هایی به درشتی یک نعلبکی به سینه زده بود. دورتر از بقیه ایستاده بود و به نظر می آمد منتظر چیزی است. راسکولنیکف ورقه احضاریه را گذاشت جلو سردفتر. سردفتر تند نگاهی به ورقه انداخت و گفت: «لطفا منتظر باشید» و باز رو کرد به زن عزادار. راسکولنیکف نفس راحتی کشید. (پس قضیه آن نیست!)

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی