loader-img
loader-img-2

خرده عادت ها: راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و از بین بردن عادت های بد

امتیازدهی
3 (5)
 • ناشر : میلکان
 • نویسنده : جیمز کلیر
 • مترجم : زهرا صادقی
 • سال نشر : 1399
 • تعداد صفحات : 240
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9789651227479
 • چاپ جاری : 23
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : رقعی
 • وزن : 224 گرم
 • شناسه محصول : 12273
معرفی کتاب

معرفی کتاب خرده عادت‌ها

کتاب خرده عادت‌ها با عنوان انگلیسی(  Atomic Habits)  اثری از جیمز کلییر (James Clear) است که عنوان فرعی آن، محتوای درون کتاب را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد: راهی آسان و اثبات‌شده برای برای ایجاد عادت‌های خوب و از بین بردن عادت‌های بد. بنابراین درکتاب خرده عادت‌ها که با عنوان عادت‌های اتمی نیز ترجمه شده است، قرار است روی عادت‌های ما کار کند! او خود را «متخصص عادت‌ها» می‌داند و می‌گوید ایده‌های گفته شده در این کتاب را به دلیل اینکه مجبور بوده با آن‌ها زندگی کند یاد گرفته است. شما می‌توانید کتاب خرده عادت‌ها را از مرجع اینترنتی خرید کتاب ابر تهیه نمایید.

درباره‌ی کتاب خرده عادت‌ها

همه‌ی ما در زندگی با چالش‌هایی مواجه می‌شویم. هر یک از چالش‌ها درس مهمی دارند، یکی از آن درس‌های مهم این است: تغییراتی که در ابتدا کوچک و بی‌اهمیت جلوه می‌کنند، در صورتی که تمایل داشته باشید سال‌ها انجام‌شان دهید، نتایج قابل توجهی به بار خواهند آورد. همه‌ی ما با موانع و شکست‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم؛ اما در دراز مدت، اغلب کیفیت زندگی‌های‌مان به کیفیت عادت‌های‌مان بستگی دارد. با داشتن عادت‌های یکسان به نتایج یکسانی خواهیم رسید؛ اما با داشتن عادت‌های بهتر، هر چیزی ممکن است. روشی که نویسنده در کتابش به کار می‌گیرد تمرکز بر روی ایجاد عادت‌های مثبت است. 
در واقع نویسنده توجه چندانی بر عادت‌های منفی ندارد و از خواننده هم انتظاری برای از بین بردن این عادت‌ها به شکل یکجا و ناگهانی ندارد. سیستم کتاب خرده عادت‌ها شبیه سیستم کتاب اثر مرکب و یا کتاب برتری خفیف است. در این کتاب‌ها تمرکز بر روی گام‌های کوچکی است که در لحظه ممکن بی‌اهمیت جلوه می‌کنند اما در درازمدت باعث ایجاد تغییرات بزرگ می‌شوند.نویسنده این کتاب مانند همه کتاب‌های دیگر که تلاش دارند به خواننده کمک کنند در ابتدا از خود شروع می‌کند و به خواننده نشان می‌دهد که چطور در طول سال‌ها در زندگی‌اش عادت‌هایی مثبت ایجاد کرده و با انجام دادن همین عادت‌ها به موفقیت‌های چشم‌گیر رسیده است. باید بگوییم عادت‌ها لازمه‌ی پیشرفت شخصیتی‌اند. همان‌گونه که با افزایش سود، پول چند برابر می‌شود، با تکرار عادت‌ها نیز تأثیر آن‌ها چند برابر خواهد شد. شاید تأثیر روزانه‌ی آن‌ها ناچیز به نظر برسد؛ اما با گذشت ماه‌ها و سال‌ها چشمگیر خواهد شد.

مروری بر محتوای کتاب خرده عادت‌ها

«استفان گایز» تأثیرگذارترین راه ایجاد عادت‌های خوب و رهایی از عادت‌های بد را تکنیک خرده عادت‌ها میداند. او براین باور است با سیستم گام‌به‌گام می‌توان به پیشرفت رسید و رفتارهای سالم و درست را جزوی جدایی‌ناپذیر از سبک زندگی کرد. او این کتاب را با زبانی ساده و روان نوشته است که مناسب افرادی است که به دنبال توسعه‌ی شخصی و بهبود زندگی‌شان هستند. این کتاب جزو دسته‌ی آثار موفقیت و خودشناسی طبقه‌بندی ‌شده است و فصل‌های آن عبارت‌اند از:
مقدمه‌ی خرده عادت‌ها
مغز شما چگونه کار می‌کند؟
انگیزه در مقابل اراده
راهکار خرده عادت‌ها
تفاوت خرده عادت‌ها
خرده عادت‌ها- هشت گام کوچک تا تغییری بزرگ
هشت قانون خرده عادت‌ها

بخشی از کتاب " خرده عادت ها: راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و از بین بردن عادت های بد "
-اگر در تغییر دادن عادت‌های‌تان مشکل دارید، مشکل از شما نیست؛ مشکل، سیستم‌تان است. عادت‌های بد به‌طور مکرر خود را نشان می‌دهند؛ نه به این دلیل که نمی‌خواهید خود را تغییر دهید، بلکه چون سیستم‌تان برای تغییر اشتباه است. -شما به‌اندازه‌ی سطح اهداف‌تان رشد نمی‌کنید، بلکه به‌اندازه‌ی سطح سیستم‌تان نزول می‌کنید. یکی از مضامین اصلی این کتاب تمرکز بر سیستم کلی است، نه انتخاب یک هدف واحد که یکی از معانی عمیق‌تر کلمه‌ی «خرده» است. در حال‌حاضر، احتمالاً متوجه شده‌اید که خرده‌عادت به‌معنای یک تغییر کوچک، یک دستاورد جزئی و یک درصد بهبود است. خرده‌عادت‌ها صرفاً عادت‌های قدیمی نیستند، بلکه بخشی از سیستمی بزرگ‌ترند. درست همان‌طور که اتم‌ها ساختارهای سازنده‌ی مولکول‌هایند، خرده‌عادت‌ها ساختارهای سازنده‌ی نتایج شایان ‌توجه هستند. -عادت‌ها شبیه اتم‌های زندگی‌مان هستند. هر کدام یک واحد ضروری‌اند که به موفقیت کلی‌مان کمک خواهند کرد. این واحدهای کوچک در ابتدا بی‌اهمیت به نظر می‌رسند؛ اما خیلی زود در کنار هم قرار می‌گیرند و به دستاوردهای بزرگ‌تری منجر می‌شوند که از تلاش اولیه بارهاوبارها عظیم‌تر خواهند بود. آن‌ها هم کوچک‌اند و هم مقتدر. این معنای «خرده‌عادت‌ها»ست؛ یک اقدام یا جریان منظم که نه‌تنها کوچک و آسان است، بلکه منبع قدرتی به‌یادماندنی و جزئی از یک نظام رشد پربازده است.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی