loader-img
loader-img-2

طراحی ارزش پیشنهادی: چگونه محصولات و خدماتی خلق کنیم که مشنری خواهان آن باشد

امتیازدهی
معرفی کتاب

کتاب طراحی ارزش پیشنهادی؛ چگونه محصولات و خدماتی خلق کنیم که مشتری خواهان آن باشد

کتاب طراحی ارزش پیشنهادی؛ چگونه محصولات و خدماتی خلق کنیم که مشتری خواهان آن باشد با عنوان انگلیسی (Value Proposition Design: How to Create Products and Services Customers Want) به قلم الکساندر اوستروالدر، ایو پیگنیور، گرگ برنارد، آلن اسمیت و به همت بابک وطن دوست، حسام الدین ساروقی، مینا نجفیان و اصغر عطایی ترجمه و توسط نشر آریاناقلم منتشر و روانه‌ی بازار کتاب شده است. هم‌اکنون می‌توانید کتاب طراحی ارزش پیشنهادی را از سایت کتاب ابر خریداری نمایید. کتاب حاضر با اتخاذ دیدگاه بر پایه‌ی تفکر طراحی و بهره‌‌مندی از ابزارها و مدل‌های موفق موجود برای توسعه کسب‌وکار جدید همچون «نوپای ناب» و «توسعه مشتری»، در قالبی مصور فرآیندی گام‌به‌گام و جذاب را به خواننده معرفی می‌کند که با بهره‌گیری از آن می‌توانید به گونه‌ای نظام‌مند ریسک طراحی خدمات و محصولات جدید و ارائه آن به بازار را کاهش و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

درباره‌ی نویسندگان کتاب طراحی ارزش پیشنهادی

الکساندر استروالدر (متولد 1974) یک تئوریسین، نویسنده، گوینده، مشاور و کارآفرین سوئیسی است که به دلیل فعالیت خود در زمینه مدل سازی کسب و کار و توسعه بوم مدل تجاری شناخته شده است. استروالدر متولد 1974 در St. Gallen ، کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم سیاسی در سال 2000 در دانشگاه لوزان بدست آورد. در سال 1999، استروالدر اولین استارتاپ خود Netfinance.ch را تأسیس کرد که بر سواد مالی متمرکز بود. وی در سالهای 2000 تا 01011 مجله تجاری BILANZ در سوئیس روزنامه نگار بود، و عضو ارشد پژوهش در دانشگاه لوزان از سال 2000 تا 2005 در زمان پایان دوره تحقیقات دکتری خود. وی در سال 2006      BusinessModelDesign.com  را تأسیس کرد و در سال 2010 شرکت مشاوره استراتژیزر را تأسیس کرد.
ایو پیگنیور دانشمند علوم کامپیوتر در دانشگاه لوزان سوییس است و بیست سال بیشتر از استروالدر سن دارد. هر دو نفر با هم و به صورت انفرادی سمینارهای آموزشی متعددی در زمینه مدل کسب و کار برگزار می‌کنند و به بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان، خدمات آموزشی ارائه کرده‌اند.
از دیگر کتاب‌های الکساندر استروالدر و ایو پیگنیور که توسط انتشارات آریانا قلم به زبان فارسی برگردانده شده است می‌توان به کتاب‌های «خلق مدل کسب و کار»، «طراحی ارزش پیشنهادی» اشاره کرد.

خلاصه‌ی کتاب طراحی ارزش پیشنهادی

 کتاب طراحی ارزش پیشنهادی دارای دیدگاهی مبتنی بر تفکر طراحی است. در کتاب حاظر از ابزارها و مدل‌های موفق موجود برای توسعه کسب و کارها جدید نظیر مدل توسعه مشتری و نوپای ناب استفاده می‌شود. شما با بهره‌گیری از این آموزه‌ها می‌توانید به شکلی نظام‌مند و دارای چارچوب، ریسک طراحی محصولات و خدمات جدید و عرضه آن در بازار را کاهش دهید و سبب شوید تا شانس موفقیت‌تان افزایش پیدا کند.
کتاب طراحی ارزش پیشنهادی از دو بخش اساسی به نام تابلوی طراحی و طراحی تشکیل شده است، در بخش تابلوی طراحی با پروفایل مشتری آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید تا یک نقشه ارزش ترسیم و تهیه کنید و در پایان درباره رعایت تناسب خواهید آموخت. در بخش دوم کتاب در ابتدا با گزینه‌های نمونه‌سازی آشنا می‌شوید و پس از آن می‌آموزید که نقاط شروع کدام است و از کجا باید آغاز کرد. بعد از این مرحله به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید مشریان را به خوبی درک کنید و از نیازها و مسائل و دغدغه‌هایشان به خوبی آگاه شوید. مرحله بعدی دست به انتخاب زدن است، ضرورت دارد تا مدل کسب و کار مناسب خود را پیدا کنید.
اگر کسب و کاری نوپا دارید یا تصمیم دارید که کسب‌ومار تازه‌ای را ایجاد کنید، توصیه سایت ابر بوک به شما خواندن کتاب طراحی ارزش پیشنهادی می‌باشد.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی