loader-img
loader-img-2

حسینیه واژه ها جلد 2: بگو چگونه دل از حسین کندی - حکایت زینب بانوی مظلوم و مقتدر

امتیازدهی
2 (5)
 • ناشر : آیین فطرت
 • نویسنده : محسن عباسی ولدی
 • سال نشر : 1400
 • تعداد صفحات : 112
 • زبان کتاب : فارسی
 • شابک : 9786008031567
 • چاپ جاری : 1
 • نوع جلد : جلد نرم
 • قطع : رقعی
 • وزن : 138 گرم
 • شناسه محصول : 35352
معرفی کتاب

بانوی ایستادگی ، بگو چگونه دل از حسین کندی

کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی ، جلد دوم از مجموعه کتاب حسینیه واژه ها به روایتگری ایستادگی و  صبر آمیخته با حماسه حضرت زینب (س) پرداخته است.کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی شامل نوشته هایی ادبی و دل نشین ، به قلم شیوای حجت الاسلام عباسی ولدی توسط نشر آیین فطرت چاپ شده است. حجت السلام عباسی ولدی از چهره های نام آشنا و نویسنده ی کتاب های پرفروش درباره ی خانواده و اصول تربیتی و روان شناسی کاربردی منطبق بر آموزه های دینی هستند که دست توانایی در ادبیات و نثرهای شاعرانه دارند . امکان بررسی و تهیه تمامی کتاب های حجت الاسلام عباسی ولدی در سایت فروشگاه اینترنتی ابربوک برای کتابخوان های عزیز فراهم شده است.

روایتی نو از حکایت زینب(س) بانوی مظلوم و مقتدر 

روایت واقعه کربلا بدون روایت حماسه حضرت زینب کبری (س) امکان پذیر نخواهد بود. کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی روایتی عمیق از  نقش بی بدیل حضرت زینب در حین روز عاشورا و پس از شهادت امام حسین(ع) و دوران اسارت ، که با رموز و نکات ظریف بسیاری همراه است به مخاطب ارائه می دهد. درباره حضرت زینب (س) کتاب ها ومقالات مختلفی نگارش شده اند اما کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی به دلیل متن روان و ساده ی ادبی و نگاه متمایز به واقعه ، خود را از سایرکتاب های عاشورایی متفاوت شده است.حجت الاسلام عباسی ولدی ابتدا با طرح سوال خواننده را مشتاق به مطالعه ی کتاب کرده و پس از آن سعی میکند یک مسیر فکری مناسب برای مخاطب ایجاد کرده و مخاطب کتاب را قدم به قدم با خود به پیش ببرد ، از کربلا تا کوفه تا شام . متن کتاب در قالب گفتگوی نویسنده با حضرت زینب (س) با طرح پرسش های عمیق شکل گرفته است. کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی فقط واقعه کربلا را روایت نمی کند بلکه می کوشد با نگاهی دقیق به زیست حضرت زینب(س) اسوه و معیاری کاربردی  برای یک زندگی سالم و اسلامی به مخاطب خود بدهد. 
« دنیا اگر کربلا نداشت، معنا نداشت. کربلا هم اگر زینب نداشت، بقا نداشت و چه زیبا خدا معناداری عالم را بسته به میدان داری یک زن کرده است؛ اما کدام زن؟ شیرزنی که رزمیدن، او را نفسی از عفت ورزیدن غافل نکرد. او یک زن است؛ اما مردان عالم در برابر عزت او احساس ذلت می کنند و اقتدارش رابطۀ میان مظلومیت و خواری را قطع نمود. او مظلومیت و اقتدار را که فرسنگ ها از هم فاصله گرفته بودند،
در کنار هم نشاند و حجت خدا شد بر همۀ عالم تا کسی مظلوم شدن را دلیلی بر ظلم پذیری نداند.قهرمان کربلا، زیبایی مصیبت و بلا را چنان به تصویر کشید که دیگر کسی بهانه ای برای شکوه از بلا نداشته باشد.وای بر ما که در ذهن خویش تصویر زن ضعیفی از او ساخته ایم که نالیدن کار اصلی او است و ساعت ها در کنار این تصویر به گریه نشسته ایم.چنین نقشی  چه نسبتی با واقعیت بانوی مظلوم مقتدر کربلا، زینب دارد؟باید برای زینب کربلا خون گریه کرد،باید فریاد کشید و ضجه زد؛اما قطره های اشک مان اگر آینۀ زیبایی حماسۀ این بانو نباشد، باید از اشک جاهلانه مان استغفار کنیم.»

پیشنهاد کتاب ابر

کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی ، ادبی و در عین حال همه فهم بوده و برای اقشار مختلف قابل استفاده است؛ حتّی برای کسانی که انس زیادی با کتب ادبی ندارند. کتاب بگو چگونه دل از حسین کندی است برای ایده پردازی به شاعران آیینی و ستایشگران و مداحان اهل بیت (ع) مناسب است و نوحه ها و روضه های برگرفته از کتاب، هیئت و مجلس عزاداری را بدون اینکه از مسیر اصلی خود خارج کند، به فضایی برای شناخت ابعاد مختلف زندگی حضرت زینب (س) به عنوان بهترین الگوی انسان مسلمان تبدیل می کند. مجموعه کتاب حسینیه واژه ها می تواند گزینه ی مناسبی برای نذر کتاب ایام محرم و اربعین حسینی باشد. امکان خرید مجموعه حسینیه واژه ها و سایر آثار ادبی مشابه از جمله مجموعه ریحانه خدا به قلم حجت الاسلام عباسی ولدی در فروشگاه اینترنتی کتاب ابر وجود دارد.

دیدگاه شما

نظرات کاربران ( 0 نظر)
نام و نام خانوادگی
کد امنیتی
برچسب ها